Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Ресурси » Довідник з вебдоступності » Зображення повинні мати альтернативний текст

Зображення повинні мати альтернативний текст

Всі інформативні зображення повинні мати належний альтернативний текст, а декоративні зображення повинні бути приховані від допоміжних технологій.

Чому це важливо

Програми зчитування з екрана не мають можливості перекласти зображення в текст, навіть якщо зображення складається лише з тексту. Тому зображення повинні мати короткий описовий altтекст, щоб користувачі програми зчитування з екрана чітко розуміли зміст і призначення зображення.

Як вирішити проблему

Переконайтеся, що всі інформаційні зображення мають короткий описовий альтернативний текст, а всі декоративні – мають порожні атрибути alt (приклад: alt=””).

Поради щодо написання альтернативного тексту

При написанні альтернативного тексту пам’ятайте, що його мета – передати незрячим користувачам інформацію про вміст і призначення зображення – незрячі користувачі повинні мати можливість отримати стільки ж інформації з альтернативного тексту, скільки зрячий користувач отримує з самого зображення. Альтернативний текст повинен описувати мету та призначення зображення.

При написанні альтернативного тексту корисно поставити собі такі запитання:

  • Чому тут зображення?
  • Яку інформацію воно передає?
  • Яку мету воно несе?
  • Якби я не міг(не могла) побачити зображення, які слова я би використав(ла), щоб передати ту саму інформацію чи описати функцію?

Переконайтеся, що весь текст, що міститься в атрибуті alt, є корисним. Такі слова, як «діаграма», «зображення» або назви файлів зображень, як правило, не дуже корисні, тому їх не слід використовувати в альтернативному тексті.

Довжина альтернативного тексту не повинна перевищувати 150 символів.

Декоративні зображення

Надайте порожні alt-атрибути (використовуючи alt=””) для зображень, які не містять інформації або не потребують альтернативного тексту, оскільки зображення описано у вмісті сторінки.

Деякі розробники помилково видаляють alt-атрибут на зображеннях, які, на їхню думку, не потребують альтернативного тексту. Це не корисно для користувачів допоміжних технологій, оскільки допоміжні технології, такі як скрінрідер, часто зчитують атрибут src (тобто ім’я файлу) як альтернативний текст. Щоб вказати допоміжній технології, що потрібно повністю ігнорувати зображення, використовуйте порожній альтернативний текст: alt=””.